Mezoterapia igłowa

Historia mezoterapii igłowej
Mezoterapia igłowa to technika znana w medycynie od ponad 50 lat. Po raz pierwszy zabieg mezoterapii igłowej został wykonany w 1952 roku przez francuskiego lekarza Michaela Pistora. Technikę śródskórnego wstrzykiwania niewielkich ilości substancji aktywnych o działaniu leczniczym Pistor oraz jego uczniowie wykorzystywali m.in. w leczeniu migreny oraz przewlekłych zespołów bólowych żylaków kończyn dolnych.

Czym jest mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa jest nieinwazyjną metodą stosowaną do rewitalizacji i głębokiej regeneracji skóry, a także w terapiach profilaktycznych w celu opóźnienia procesu starzenia się skóry.
Zabieg polega na podawaniu pod skórę substancji aktywnych takich jak: kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy i mikroelementy za pomocą strzykawki i igły. Zabieg stosowany jest na poprawę napięcia skóry w obrębie twarzy, szyi, dekoltu i innych partii ciała.

Technika niewielkich mikronakłuć wykorzystuje powstały uraz jako naturalną odpowiedź skóry do stymulacji komórek naskórka i skóry właściwej. W konsekwencji poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz jej zagęszczenie. Składniki aktywne mają możliwość optymalnego działania, ponieważ docierają bezpośrednio w miejsca tego wymagające. Mezoterapia igłowa daje długotrwałe efekty w postaci odżywienia, dotlenienia komórek głębiej położonych, spłycenia drobnych zmarszczek mimicznych oraz poprawienia gęstości i spoistości skóry.

Mezoterapia igłowa prowadzi do rewitalizacji skóry i jej szybkiego gojenia.

Mezoterapia igłowa to przede wszystkim głębokie nawilżenie skóry i uzupełnienie niedoborów i minerałów w jej kolejnych warstwach. Zabieg wspomaga również mikrokrążenie, co stymuluje komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zwiększa napięcie oraz elastyczność skóry. Powoduje, że znikają oznaki zmęczenia, a sama cera jest widocznie zrewitalizowana. Po serii zabiegów wykonanych w określonych odstępach czasowych poprawia się również gęstość skóry.

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej
- W pierwszej kolejności dobieramy odpowiedni preparat do skóry i potrzeb klienta, po wcześniejszej konsultacji oraz wykluczeniu przeciwwskazań.
- Zabieg jest praktycznie bezbolesny, w przypadku niskiej tolerancji na ból, można zastosować krem znieczulający np. Emlę 30 min. przed rozpoczęciem zabiegu (po wcześniejszej konsultacji z kosmetologiem).
- Preparat podawany jest śródskórnie w formie niewielkich mikronakłuć co 0,5-1,5 cm na głębokość od 1 do 3,4 mm (w zależności od gęstości preparatu i miejsca zabiegowego).
- Ślady iniekcji na skórze widoczne są w postaci małych uwypukleń przypominających bąbelek lub kropelkę wody umieszczoną pod powierzchnią skóry.
- Mogą pojawić się delikatne zasinienia lub krwiaki, szczególnie w przypadku trafienia igłą w naczynko krwionośne, które powinny ustąpić w ciągu 24-48h.
- Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, już na drugi dzień można zastosować makijaż mineralny i zatuszować ewentualne zaczerwienienia.
- Podczas zabiegu mezoterapii igłowej naturalnym i pożądanym procesem jest mikrokrwawienie, które można dodatkowo wmasować w miejsce zabiegowe (krew składa się z osocza, bogatego w substancje odżywcze oraz białka).
- W celu uszczelnienia naczyń krwionośnych tydzień przed zabiegiem można stosować zewnętrznie kremy z wysoką zawartością witaminy K.
- Do zabiegu wykorzystujemy bezpieczne ampułki z certyfikacją medyczną.

Zalecenia przed i po zabiegu:
- Przed przystąpieniem do zabiegu należy wyeliminować wszelkie przeciwwskazania, oraz zaprzestać stosować środki obniżające krzepliwość krwi, np. aspiryna (ok 2 tyg. przed zabiegiem).
- Do 48h po zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu, solarium oraz unikać bezpośrednio promieni słonecznych – stosować krem z filtrem.

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać szorstkich ręczników, preparatów kosmetycznych podrażniających np. na bazie alkoholu, masażu oraz nie spożywać alkoholu i innych środków odurzających.

Jak często należy wykonywać zabieg mezoterapii igłowej?
Spektakularne efekty można zaobserwować wykonując zabieg mezoterapii w serii, liczba zabiegów uzależniona jest od stanu skóry i oczekiwań pacjentów.

Średnio należy wykonać od 3-6 zabiegów w odstępach 10-14 dniowych, w celu podtrzymania efektów nie częściej niż pojedynczy zabieg raz na 3 miesiące, cała kuracja nie powinna przekroczyć 3-4 miesięcy.

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej
Mezoterapię igłową poleca się wszystkim, którzy chcą polepszyć kondycję i wygląd skóry bez ingerencji chirurgicznej a także osobom borykającym się z problemem wypadających i przerzedzających się włosówJ

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej
- ciąża, okres karmienia piersią,
- alergia, uczulenie na składniki zawarte w preparatach
- cukrzyca, w szczególności nieunormowana,
- opryszczka i inne wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, a także stany zapalne,
- choroby nowotworowe, autoimmunologiczne,
- przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (m.in. kwasu acetylosalicylowego, heparyny, acenokumarolu),
- skłonności do blizn i zwłóknień.


mezoterapia igłowa kosmetyczka Jarocin


Umów się na zabieg już dziś