Oxy

PCA Skin - Oxygenating Trio

pca skin oxy kosmetyczka jarocin
Oxygenating Trio to trzystopniowy zabieg – każdy etap działa na innym poziomie skóry systematycznie i skutecznie przywracając jej zdrowszy wygląd. Każdy z kroków działa na inną warstwę skóry, przygotowując ją jednocześnie do aplikacji kolejnego etapu zabiegu. Dzięki temu, krok po kroku, skóra twarzy zostaje dokładnie oczyszczona i głęboko zregenerowana! Głównym zadaniem zabiegu Oxygenating Trio jest walka z wolnymi rodnikami tlenowymi, powstającymi na skutek działania czynników zewnętrznych i stresu oksydacyjnego, czyli zaburzonej równowagi wewnętrznej tkanek. . Poprzez stymulację mikrokrążenia dochodzi do znacznego dotlenienia tkanek, dzięki czemu skóra odzyskuje blask . Zaawansowane połączenie składników aktywnych w Oxygenating Trio pobudza regenerację zdegradowanych włókien elastynowych i kolagenowych oraz zwiększa poziom glikozaminoglikanów w skórze.
Wskazania:
- skóra palacza/szara/matowa,
- dotlenienie komórek,
- silna regeneracja,
- pielęgnacja okolic oczu,
- zaskórniki zamknięte/skóra z tendencją do zmian trądzikowych,
- profilaktyka starzenia skóry,
- trądzik różowaty/rumień utrwalony.

Działanie:
Zabieg Oxygenating Trio oparty jest na trójfazowym działaniu, w którym każda faza działa na innym poziomie skóry, aby osiągnąć optymalne efekty zabiegu:

Step 1 - Activator - ma na celu pobudzenie mikrokrążenia, przygotowanie do zoptymalizowanej penetracji składników aktywnych w kolejnych etapach zabiegu oraz dostarczenie tlenu na powierzchnię skóry.
Składniki aktywne:
- Kwas fumarowy - antyoksydant pobudzający krążenie krwi, ukierunkowujący absorpcję składników aktywnych w głąb skóry.
- Niacynamid - działa przeciwzapalnie i wspomaga procesy naprawcze.
- Dysmutaza ponadtlenkowa - kluczowy enzym odpowiadający za barierę antyoksydacyjną.

Step 2 - Detoxifer - jego zadaniem jest detoksykacja, oczyszczenie skóry przy jednoczesnym silnym działaniu antyoksydacyjnym.
Składniki aktywne:
- Olej z nasion dyni - bogactwo NNKT i składników odżywczych.
- Hydrolizowany ekstrakt z grzybów Candida Saitoana - wzmacnia naturalne procesy antyoksydacyjne w skórze na zasadzie autofagocytozy.
- Ekstrakt z kory dzikiej wiśni - silny składnik przeciwzapalny, redukuje zaczerwienienia skóry, dzięki zawartości flawonoidów i antyoksydantów eliminuje działanie wolnych rodników w skórze.

Step 3 – Oxygenator – aktywna piana powstająca w trakcie aplikacji zwiększa penetrację tlenu w skórze. Preparat usprawnia metabolizm, odbudowuje uszkodzenia bariery skórnej, wygładza i rozświetla skórę.
Składniki aktywne:
- Niacynamid 5%- działa przeciwzapalnie i wspomaga procesy naprawcze.
- Panthenol 2% - Zmniejsza utratę wody przez naskórek i skutecznie nawilża skórę, nadając jej miękkość i elastyczność. Stymuluje podziały komórkowe, dzięki czemu działa gojąco i regenerująco. Poprawia barierę lipidową naskórka. Działa łagodząco i przeciwzapalnie.


Umów się na zabieg już dziś