Konsultacja kosmetologiczna


Każdy z nas chce mieć zdrową i piękną skórę bez zmarszczek, przebarwień i blizn potrądzikowych.


Proces starzenia się skóry jest niestety procesem nieuniknionym, ale jeśli w sposób świadomy podejmiemy odpowiednie kroki pielęgnacyjne, możemy te procesy znacznie opóźnić.


Dlatego zapraszam Cię na konsultację kosmetologiczną ,podczas której przeprowadzę z Tobą szczegółowy wywiad i diagnostykę Twojej skóry.

Dzięki temu będę mogła dokładnie określić potrzeby Twojej skóry, ustalić dalsze postępowanie w konkretnym przypadku oraz dobrać Twój indywidualny plan pielęgnacji domowej i program zabiegów w Salonie.


Na początek parę słów jak się przygotować do takiej konsultacji:
- min godzinę przed planowaną wizytą proszę umyć twarz preparatem, który stosujesz codziennie. Następnie proszę obficie spłukać twarz wodą, bez względu na to czy producent preparatu do mycia zaleca spłukiwanie czy nie,
- delikatnie wysusz twarz ręcznikiem papierowym,
- po osuszeniu nie nakładaj ŻADNEGO preparatu (żadnego toniku, serum, kremu ani nawet filtra SPF),
- staraj się nie dotykać twarzy rękoma.

W naszym Salonie składa się ona z dwóch około 60-minutowych wizyt.

Podczas pierwszej wizyty poznaję Twoje problemy, rozterki, oczekiwania. Nie bój się i bądź ze mną szczera. Jestem po to, aby Ci pomóc :)

Zadam Ci kilkanaście pytań z różnych dziedzin Twojego życia. Być może niektóre z nich wydadzą Ci się niepotrzebne, ale uwierz mi, nawet pozornie Twoim zdaniem błahe pytania mogą okazać się kluczem do rozwiązania Twojego problemu. Informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, rodzaju wykonywanej pracy oraz stylu życia są niesamowicie istotne.

Mając na celu holistyczne i całościowe podejście do problemów Twojej skóry, proszę o przyniesienie aktualnych wyników badań, które pozwolą mi znaleźć przyczynę Twojego problemu wewnątrz organizmu. Wszystko to, co dzieje się w organizmie uwidacznia się na skórze.

Podstawowe badania o które proszę na pierwszej wizycie:
- morfologia z rozmazem,
- homocysteina,
- ferrytyna,
- żelazo,
- próby wątrobowe,
- profil tarczycowy (TSH, FT3, FT4).

Pamiętaj pierwsza konsultacja jest kluczem do skutecznej terapii !!!

Po zebraniu szczegółowego wywiadu bardzo dokładnie obejrzę Twoją skórę. W ciągu mojej ponad 22- letniej praktyki widziałam wiele problemów skórnych. Niektóre z nich, jak np. naczynia krwionośne, poziom nawilżenia, natłuszczenia, głębokość zmarszczek, jakość porów skórnych itp. jestem w stanie zauważyć gołym okiem lub przy pomocy lampy lupy. Ale najbardziej pomocna do diagnostyki skóry jest lampa Wooda, za pomocą której mogę określić np. głębokość przebarwień, suchość skóry oraz goszczące na Twojej skórze bakterie.

Bardzo istotnym elementem konsultacji jest informacja o Twojej dotychczasowej pielęgnacji. Przygotuj proszę listę lub zrób zdjęcie wszystkich kosmetyków które używasz do swojej codziennej pielęgnacji. Opowiedz jak o siebie dbasz. Jakich produktów do pielęgnacji używasz i w jaki sposób je nakładasz. Na tym etapie jesteśmy w stanie bardzo łatwo wychwycić błędy w pielęgnacji, które mogą być skutkiem złego stanu skóry.

Teraz, kiedy już wiem co jest dla Ciebie problemem możemy zacząć działać !!!

W pierwszej kolejności ustalę hierarchię potrzeb i kolejność proponowanych zabiegów. Zdecydujemy czym zajmiemy się w pierwszej kolejności. Zazwyczaj terapie zabiegowe trwają kilka miesięcy. Trzeba je dokładnie zaplanować biorąc pod uwagę porę roku, ewentualne wyjazdy, wszystko to, co mogłoby zaburzyć systematyczność naszej kuracji. Następnie przedstawię Tobie kilka rozwiązań kuracji. Zabiegi różnią się od siebie częstotliwością, skutkami ubocznymi, efektami i kwotą. Zatem wspólnie dobierzemy je tak, aby rezultat naszej pracy był dla Ciebie zadowalający. Po wybraniu kuracji gabinetowej przygotuję dla ciebie propozycję pielęgnacji domowej. Jest to bardzo istotny element kuracji, ponieważ efekty terapii w dużej mierze zależą od tego, jak będziesz dbać o siebie poza gabinetem.

Być może pod koniec konsultacji poczujesz się trochę zagubiona ilością informacji, nazw kosmetyków, składników aktywnych i ciekawostek. Jesteś przerażona, że po przyjściu do domu nie będziesz już pamiętać, który krem miałaś nałożyć jako pierwszy i jaki miał być odstęp między zabiegami.

Ale spokojnie – podczas drugiej wizyty dostaniesz od nas swój Spersonalizowany Beauty Plan.

Wypisze w nim:
- jaki jest Twój typ i rodzaj cery,
- proponowane dla Ciebie zabiegi - ich ilość i odstępy z jakimi będziesz je wykonywać,
- znajdziesz w nim precyzyjnie opisaną pielęgnację domową - jak należy dbać o skórę rano, wieczorem, jakie produkty nakładać i w jakiej kolejności,
- zalecenia dotyczące ewentualnej suplementacji,
- listę nawyków dbania o swoje ciało.

Podczas tej wizyty odpowiem również na wszystkie nurtujące Cię pytania, które nasunęły Ci się od naszego pierwszego spotkania oraz będziesz mogła odebrać swój pierwszy spersonalizowany krem.

Myślę , że już nie masz wątpliwości jak ważna jest prawidłowa konsultacja i dobrze ułożony Beauty Plan.

Klienci często myślą o zabiegach krótkofalowo, a to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Dlatego jeśli chcesz, aby efekty zabiegów były spektakularne i długoterminowe trzeba działać systematycznie i według ściśle określonego planu, a efekty pojawią się szybciej niż myślisz.

Koszt takiej 2 –godzinnej konsultacji z Beauty Planem (bez kremu spersonalizowanego) to 200zł.

Jeśli z jakiś względów nie możesz skorzystać z rozbudowanego Beauty Planu, proponuję wersję uproszczoną.

Polega ona na przeprowadzeniu pierwszego zabiegu pielęgnacyjno-nawilżająco-regenerującego, podczas którego będę zadawała podstawowe pytania, które są niezbędne do określenia potrzeb Twojej skóry. Jednak musisz liczyć się z tym, że w tym krótszym czasie (1,5 godz. rozmowa + zabieg) nie będę wstanie uzyskać wszystkich informacji, które mogłyby wpłynąć na efekty kuracji.

Wersji uproszczonej nie polecam osobom, które mają problem z trądzikiem różnego pochodzenia –również różowatym. W tym przypadku aby uzyskać zadowalające efekty musimy przeprowadzić pełną diagnostykę skóry.

Koszt wersji uproszczonej z pierwszym zabiegiem to 250zł.Umów się na zabieg już dziś